Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna DJ MIDI kontroléry

Jak vybrat midi kontrolér?

DJ MIDI kontroléry jsou zařízení určená výhradně k ovládání počítačových programů na mixování hudby (Traktor, Virtual DJ, ...) nebo pro ovládání produkčního software (Ableton, Cubase, Cakewalk, …). MIDI kontroléry nelze používat samostatně bez počítače!

DJ MIDI kontroléry můžeme rozdělit do tří skupin:

− Mixážní konzole: Zařízení tipu vše v jednom, nahrazující CD přehrávače a mixážní pult. Tyto kontroléry jsou vhodné zejména pro začátečníky a pro všechny, kteří dávají přednost pouze jednomu zařízení, které je snadné na transport a zároveň jim plně dostačuje svými možnostmi. Mixážní konzole mohou také obsahovat integrovanou zvukovou kartu (viz níže).


HERCULES DJ Control MP3 E2 | Pioneer DDJ-T1

− Singl kontroléry: Jedná se o kontroléry, které nahrazují pouze CD přehrávače. Nejčastěji se tak používají ve spojení s klasickým audio mixážním pultem. Některými singl kontroléry lze ovládat dva i více decků (přehrávačů) současně, ale pro profesionální použití je vhodnější vždy zakoupit tyto  kontroléry dva, aby bylo možné ovládat vždy dva přehrávače samostatně.


Reloop Contour Interface | Numark V7


− Efektové a produkční kontroléry: Tyto kontroléry jsou navrženy většinou přímo na míru pro ovládání konkrétního software na tvorbu a úpravu hudby, nebo pro ovládání efektů, samplů či jiných specifických voleb, které vhodně doplňují jiné kontroléry.

   
Novation Dicer | Vestax VFX-1 | Akai APC 40

Zvuková karta

Abychom dostali zvuk z počítačového programu do reproduktorů či sluchátek, musíme je připojit ke zvukové kartě. V případě stolního počítače lze využít zvukovou kartu, která je integrována na základní desce počítače. Pokud však používáte notebook, budete potřebovat pro připojení reproduktorů a sluchátek externí USB zvukovou kartu. Zejména mixážní konzole, ale i některé MIDI kontroléry na tuto situaci pamatují a mají v sobě integrovánu externí USB zvukovou kartu.
 

Vybrat kontrolér dle parametrů

 

Rádce připravil

club-music.cz

Porovnat dj midi kontroléry